Av. Nilgün SOYDAN BAL ve Av. Ayşe Dilek ERGÜLER ortaklığında 1996 yılında fiilen çalışmaya başlanılan marka, patent ve tasarım tescilleri danışmanlık hizmetleri alanında bu ortaklık resmileşerek 1998 yılında Antalya Marka Patent Ltd.Şti. kurulmuştur.

1996 yılından bu yana 20 yıldır faaliyet gösteren Antalya Patent, hukukçu altyapısı ve gelişmeye yönelik yenilikçi yaklaşımları sayesinde her geçen gün büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Antalya’da kurulan ilk yerel firma olmanın gururunu taşıyan, “Her zaman çözüm vardır” anlayışı, güven, dürüstlük ve güçlü mesleki donanım misyonu ile hareket eden Antalya Patent, sadece marka, patent, tasarım tescili ile sınırlı kalmayıp, marka, patent, tasarım uyuşmazlıkları ve marka yaratma sürecinde danışmanlık hizmeti ile, “çözüm odaklı iş” misyonunu benimsemiş ve bugün Türkiye’nin sayılı Marka Patent firmaları arasındaki yerini almıştır.

Antalya patent, idealist ruhla çalışan, tüm marka patent ve tasarım dosyalarının hukukçular kontrolünde olduğu özgün bir firmadır. Hukukçu titizliği ile analiz edilerek hazırlanan marka, patent ve tasarım dosyalarınız, tarafınıza risklerin doğru anlatılarak en aza indirildiği, zaman ve para kaybının ortadan kaldırıldığı, tescilden sonra da dosyalarınızın takip edildiği, düzenli raporlandığı, kaliteli ve düzgün bir fikri mülkiyet koruması sağlamaktadır.

Av. Nilgün SOYDAN BAL, LLM

Avukat / Marka ve Patent Vekili / Arabulucu

1971 Antalya doğumlu. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Marka Vekili, 2005 yılında da Patent Vekili oldu. 2005 yılında mahkemelerde uzman bilirkişilik görevinin yanı sıra, 2006 yılında da Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fikri Mülkiyet Hukuku derslerini vermeye başladı.

2013 yılında Kadir Has Üniversitesi Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı ve “Sınai Mülkiyet Davalarında Bilirkişilik” konulu yüksek Lisans tezi kabul edildi.

Ofis Yönetimi, Telif Hakları, Uluslararası Alan Adı Uyuşmazlıkları, Arabuluculuk, Davranış Psikolojisi, Müzakere Teknikleri alanlarında özel eğitimler aldı.

1997 – 2004 yılları arasında MESAM (Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Avukatlığı ve Antalya Bölge Temsilciliği görevlerini yaptı.

2017 yılında arabuluculuk eğitimini tamamladı ve arabuluculuk sınavlarını kazanarak arabulucu unvanını aldı.

1998 yılından bu yana Antalya Barosu’na bağlı Fikri Mülkiyet Hakları (Marka, Patent, Tasarım, Haksız Rekabet ve Telif Hakları) uyuşmazlıkları başta olmak üzere Serbest Avukatlık, Antalya Marka Patent Danışmanlık Ltd. Şti. kurucu ortağı olarak Marka ve Patent Vekilliği, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültelerinde Fikri Mülkiyet Hukuku derslerini veren misafir Öğretim Görevlisi, Arabuluculuk ve Mahkemelerde Uzman Bilirkişilik görevlerini yürütmektedir.

İletişim Bilgileri

Nilgün SOYDAN BAL
nilgun@antalyapatent.com
+90 (242) 243 43 23
Gsm : +90 (532) 686 27 20

Av. Ayşe Dilek ERGÜLER

Avukat / Marka ve Patent Vekili / Arabulucu

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında Marka Vekili, 2003 yılında da Patent Vekili oldu.

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında Marka Vekili, 2003 yılında da Patent Vekili oldu.
2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Sertifika Programı” nı tamamladı.
2006 yılında Doğuş Üniversitesi SEM “Çağdaş İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı” nı tamamladı.
2007 yılında Profesyonel Mediatörlük eğitimini tamamlayarak Talya Mediasyon Merkezini kurdu.
2011 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’de “Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı” nı tamamladı.

Halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi “Ev İdaresi” bölümüne devam ediyor.

1986 yılından bu yana kendisine ait Akyüz Hukuk Bürosunda Aile Hukuku, Gayrimenkul Kiraları, Ticari Şirketler, Rekabet Hukuku, Fikir Haklar ağırlıklı olmak üzere serbest avukatlık ve Antalya Marka Patent Tescil ve Danışmanlık Ltd. Şti. kurucu ortağı olarak Marka ve Patent Vekilliği görevini sürdürmektedir. Aynı Zamanda Talya Mediasyon Merkezi kurucu ortağı olarak Arabulucu ( Mediatör ) Avukat olarak da hizmet vermektedir.

Üyesi olduğu dernekler

Aile Hukuku Derneği
Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneği
Patent ve Marka Vekilleri Derneği

İletişim Bilgileri

Avukat
dilek@dilekerguler.av.tr
İstanbul Ofis Tel: +90 212 251 71 73
Antalya Ofis Tel: +90 242 242 28 88
GSM: +90 544 888 89 89

Özlem EMİR

Marka Danışmanı

1979 Isparta doğumlu. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı eğitimini tamamladı. 2011 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Marka ve Patent Danışmanlığı, Türk Patent Enstitüsü nezdinde marka, patent, tasarım takibi ve WIPO yurtdışı marka başvuruları konusunda özel eğitimler aldı.

2002 yılından bu yana Antalya Marka Patent Ltd.Şti’nde marka danışmanı olarak görev yapmaktadır.

İletişim Bilgileri

Marka Danışmanı
ozlem@antalyapatent.com
Gsm : +90 (544) 243 43 23